Ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε με 2-1 από την Κράσνονταρ και την ομάδα του Μάρκους Μπεργκ, αλλά κάθε άλλο παρά κατώτερη ομάδα εμφανίστηκε στον αγωνιστικό χώρο. Οι Θεσσαλονικείς αφού έχασαν πέναλτι με τον Πέλκα στο 7’, έδειξαν ψυχικά αποθέματα και άνοιξαν το σκορ στο 32’ με τον ίδιο παίκτη να παίρνει το αίμα του πίσω. Ωστόσο, η Κράσνονταρ ισοφάρισε με δικό της πέναλτι στο 39’ με εκτελεστή τον Κλάεσον (ανατροπή του Γιαννούλη στον Καμπελά).

Στο δεύτερο ημίχρονο, το οποίο ήταν ισορροπημένο, ο Ελ Καντουρί στο 68’ σημάδεψε το δοκάρι και η… απάντηση ήρθε δύο λεπτά αργότερα, όταν ο Καμπελά ολοκλήρωσε την ανατροπή για την ομάδα του. Πλέον, ο ΠΑΟΚ στρέφει την προσοχή του σε οκτώ βράδια (30/9) στο ματς της Τούμπας, καθώς με εμφάνιση επιπέδου Μπενφίκα, θα μπορέσει να διεκδικήσει τις πιθανότητές του για πρόκριση μέχρι το τέλος.