Ο Άρης νίκησε με 1-0 τον Ατρόμητο στο Περιστέρι και προκρίθηκε στην ημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, σε συνδυασμό με το 0-0 του πρώτου αγώνα στο “Κλ. Βικελίδης”.

Το “χρυσό” γκολ της πρόκρισης για τους “κιτρινόμαυρους” το πέτυχε ο Λάρσον στο 15ο λεπτό της αναμέτρησης, έπειτα από μία καταπληκτική ασίστ του Μπρούνο Γκάμα.

Η ομάδα του Ένινγκ διαχειρίστηκε εξαιρετικά το προβάδισμα που πήρε από νωρίς στο παιχνίδι και κράτησε το 0-1 πανηγυρίζοντας στο φινάλε μαζί με τους οπαδούς της που βρέθηκαν στις κερκίδες.

Ο Άρης επέστρεψε στην τετράδα του θεσμού μετά από 10 ολόκληρα χρόνια και θέλει να ξαναβρεθεί στον τελικό όπως και τότε, το 2010.

Στα αξιοσημείωτα του ματς, η επιστροφή του Ιντέγε μετά τον τραυματισμό του, με τον Νιγηριανό μάλιστα να ξεκινά στη βασική ενδεκάδα και να βγάζει όλο το 90λεπτο με καλή απόδοση.