Ο Άρης προηγήθηκε νωρίς, αλλά δέχτηκε την ανατροπή σε διάστημα πέντε λεπτών στο πρώτο ημίχρονο και ηττήθηκε με 1-2 από τον Ολυμπιακό στο “Κλεάνθης Βικελίδης”, για την 6η αγωνιστική της Super League.

Οι “κιτρινόμαυροι” γνώρισαν την δεύτερη συνεχόμενη ήττα στην έδρα τους και έμειναν στην 9η θέση με 5 βαθμούς, ενώ οι “ερυθρόλευκοι” έφτασαν τους 16 βαθμούς και βρίσκονται μόνοι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Το σκορ στον αγώνα άνοιξε μόλις στο 6ο λεπτό με κεφαλιά του Ντιγκινί, με τον Άρη να μπαίνει δυνατά και να παίρνει νωρίς το προβάδισμα.

Ωστόσο, οι Πειραιώτες αντέδρασαν, πίεσαν και “γύρισαν” το ματς. Στο 33΄ ο Μασούρας με κεφαλιά ισοφάρισε και στο 38ο λεπτό, ο Ελ Αραμπί με κεφαλιά διαμόρφωσε το 1-2.

Στο 43΄ ο Σουντανί έστειλε την μπάλα με το χέρι και το γκολ του Ολυμπιακού ακυρώθηκε σωστά με χρήση VAR.

Στο δεύτερο μέρος σημειώθηκαν ελάχιστες αξιόλογες φάσεις, με τις δύο ομάδες να έχουν μέτρια έως κακή απόδοση και να μην μπορούν να δημιουργήσουν. Το 1-2 παρέμεινε μέχρι το σφύριγμα της λήξης.