Η ΑΕΚ είχε στα χέρια της για 89 λεπτά τη νίκη κόντρα στον ΠΑΟΚ, έχοντας σκοράρει με τον Ανσαριφάρντ στην μοναδική της τελική, αλλά ο Μουργκ ισοφάρισε σε εκείνο το λεπτό για το τελικό 1-1. Το ισόπαλο αποτέλεσμα είναι κολακευτικό για την ΑΕΚ και άδικο για τον ΠΑΟΚ βάσει της εικόνας του με τον Τσιντώτα να σώζει την ομάδα του στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων σε τετ-α-τετ με τον Σβιντέρσκι.Η ΑΕΚ είχε μία τελική σε 90 λεπτά και μία δεύτερη στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, η οποία δείχνει πως πρέπει να αλλάξει πολλά για το ματς με την Μπράγκα ο Μάσιμο Καρέρα που έχει την απόλυτη ευθύνη για την φοβική εικόνα της ομάδας του που δεν μπορούσε να κρατήσει την μπάλα και να φτιάξει οποιαδήποτε ευκαιρία.Στους εννιά βαθμούς και χωρίς ήττα με 2 νίκες και 3 ισοπαλίες ο ΠΑΟΚ, στους 7 η ΑΕΚ με δύο νίκες, μία ισοπαλία, μία ήττα και με το ματς με τον Ολυμπιακό για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος να εκκρεμεί!