Με δύο γκολ, ένα σε κάθε ημίχρονο από τον Σφιντέρσκι και τον Μίσιτς, ο ΠΑΟΚ κατάφερε να επικρατήσει 2-1 του Παναιτωλικού στο γήπεδο της Τούμπας, ξεκινώντας με το δεξί τις υποχρεώσεις του στην Superleague1.

Ο Δικέφαλος του Βορρά μπήκε δυνατά στον αγώνα, έχοντας ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ από νωρίς.

Στο 6’ ο Μπίσεσβαρ έβγαλε φοβερή μπαλιά, με τον Πέλκα να κάνει το ανάποδο ψαλίδι, χωρίς ωστόσο να το πιάνει καλέι, με τον Κνετ να μπλοκάρει σταθερά.

Λίγο μετά ο Κρέσπο έκανε την κεφαλιά, με την μπάλα να φεύγει άουτ.

Ό,τι δεν κατάφερε ο Ισπανός το έκανε στο 27’ ο Σφιντέρσκι.

Ο Γιαννούλης έβγαλε την ωραία σέντρα από τα αριστερά και ο Πολωνός με καρφωτή κεφαλιά κέρδισε τον Κνετ.

Λίγο μετά ο ΠΑΟΚ είχε νέα ευκαιρία για να σκοράρει, όταν μετά από φοβερή σέντρα του Λημνιού, ο Σφιντέρσκι έκανε την κεφαλιά στην κίνηση, με την μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ.

Ο Παναιτωλικός προσπάθησε να αντιδράσει με ένα μακρινό σουτ από τον Λουσέρο και όταν μετά από σέντρα του Σανιά, ο Μπαϊροβιτς έκανε το σουτ στην κίνηση με την μπάλα να περνά άουτ.

Στο τέλος του ημιχρόνου, ο ΠΑΟΚ έχασε τεράστια ευκαιρία, όταν ο Λημνιός έκανε ωραία το γύρισμα από τα δεξιά, με τον Πέλκα να αστοχεί μέσα από την περιοχή.